Google Talk – v jednoduchosti najdeš sílu

January 30, 2009

Je bez diskuze, že v moderní době si nemohu představit kvalitní internetovou spolupráci bez řádného Instant Messaging (IM) programu. Po tom, co jsem prošel ICQ a Skypem jsem se rozhodl, že na chvíli setrvám u Google Talk.

1

SyncToy – synchronizace jsou hračkou

January 28, 2009

Řešil jsem otázku, jak provádět automatické zálohy s možností synchronizace mezi více disky v síti. Program SyncToy 2.0, jak se ukázalo, přesně splňoval moje požadavky

5

Internet Explorer 8

January 27, 2009

Definitivně jsem dnes přesedlal na Internet Explorer 8 (Česká stránka zde). Jsem z něj nadšený ! Nutno však dodat, že se stále jedná ještě o Release candidate 1, takže potřebuje v některých oblastech doladit, ale věřím, že finální verze bude již krásně použitelná a bez dětských chyb. Mimochodem: věděli jste, že IE8 je první prohlížeč s […]

19

Jak vznikl vůbec internet ?

January 26, 2009
Tags: ,

Přesně na tuto otázku odpovídá toto krásně zpracované video. Doporučuji shlédnout 😉 History of the Internet from PICOL on Vimeo.

2

Kronos – Výborný pomocník pro měření odpracovaného času

January 24, 2009

Kronos je malý prográmek napsaný v Adobe AIRu, který umožňuje měřit čas, který jste strávili prací na určitém projektu. Mužete si samosesebou vést více projektů najednou a každému z nich nastavit jinou sazbu.

5

Tomu říkám serioznost !

January 22, 2009

Řeším teď jeden velmi zajímavý, leč řekl bych bohužel ne až tak ojedinělý případ: webové stránky…

4

Nové české stránky o okruhu Nürburgring na českém internetu

January 19, 2009

Na čekém internetu jsou nové stránky, kde najdete všechny informace o německém okruhu Nürburgring Nordschleife ! Jakožto zarytému autaři mi tato informace nemohla uniknout, takže kdo se chystá, byl nebo jen se chce dovědět něco o Nordschleife, tak určitě stránky http://www.nurburgring.cz/ navštivte !

1

Jak se pracuje v EU

January 19, 2009
Tags:

Narazil jsem dnes na zajímavé video o tom, jak se pracuje v EU parlamentu. Kdo má tedy zájem podívat se na to, jak pracují “cenzoři svobodného života”, má šanci.

3

Microsoft má opět problémy s EU

January 18, 2009

A je to tu zase: Microsoft čelí oficiálnímu obvinění od Evropské Unie za implementaci webového prohlížeče Internet Explorer do jeho operačních systémů a tím prý porušuje antimonopolní předpisy EU. Podle všeho stojí za tímto obviněním Opera Software.

6

Office 14

January 17, 2009

S vydáním nového operačního systému od Microsoftu – Windows 7, blíží se tradičně i vydání kancelářského balíčku Office. Tentokráte se však název maličko změnil a jeho plné znění bude tedy “Microsoft Office System 2009”. Nakolik se nový Office liší od stávající verze 2007 můžete posoudit z malého preview, které vyšlo na serveru Extrawindows.cz. Osobně počkám před hodnocením […]

5