Upgrady na Windows 7 nebudou dostupné pro Evropu

June 26, 2009

Společnost Microsoft, výrobce plánovaného operačního systému Windows 7, rozhodla učinit tento krok po sporech ohledně jejího webového prohlížeče Internet Explorer s Evropskou Komisí. Aby Microsoft vyhověl pořadavkům Evropské Komise, uvede na Evropský trh nový operační systém bez prohlížeče Internet Explorer. Tato verze Windows, určená výhradně pro Evropu, ponese označení “E”.

“Nechceme rozbít cizí software, nechceme rozbít náš software a nechceme zákazníky na telefonní podpoře”, řekl Mike Ybarra, generální manager pro Windows Product Management. Eropský zákazník, který hodlá přejít ze svých stávajících Windows na nové, musí zálohovat svá data a nový systém nainstalovat zcela načisto. Podle všeho vedlo Microsoft k tomuto rozhodnutí zachování kvality produktu. Microsoft nemůže totiž zaručit, jak by systém fungoval po upgradu na Windows 7 bez prohlížeče z existujících Windows s prohlížečem/prohlížeči.

Naštěstí se rozhodnutí o neuvedení upgradu na evropský trh nedotkne cen. Microsoft bude nabízet vždy plné verze produktů řady Windows 7, ovšem poskytne “upgradovou” slevu těm, kteří na ní mají nárok. Jak bude ovšem kontrolovat licence již neupřesnil. Evropským zákazníkům by měly být nabídnuty zlevněné upgrady již od 15. července.

Zdroj: http://www.tomshardware.com/news/Windows-7-Upgrades-Europe-IE8,8143.html


Legi Intellexi Condemnavi