Twitter jako komentovací platforma

March 17, 2010
Tags: , ,

Je ubíjející sledovat, jak se pod článkem na známém serveru kupí ty hromady hnoje, kterým někdo říká diskuze. Nejen že se v diskuzích svými výlevy projevují lidé, kteří se pouze vyžívají v provokaci autora nebo jiných přispívajících, ale od nynějška existuje evidentně precedens, díky kterému zodpovídá za obsah diskuse server, na kterém je diskuse přítomna.

Jak se s těmito problémy popasovat? S nástupem sítě Twitter přibyla možnost, jak sledovat ty lidi, o které jeví člověk skutečně zájem. Pokud bude sledovat i “blbce”, pak se dočte i jejich komentářů. Pokud je naopak nesleduje, je od nich oproštěn a dostane tedy sémě očištěné od plev. Twitter je báječnou platformou pro výměnu názorů k článkům i pro to, že se článek dá rychle propagovat mezi čtenáři, stejně tak jako jejich komentáře.

Pokud by snad Twitter s jeho 140 znaky málo, může napsat odpověď buď formou článku na svém blogu a upozornit na něj opět přes Twitter. Osobně vidím komentáře pod článkem jen jako místo k okomentování daného článku věcnými informacemi, nikoli však jako prostorem pro hádky, osobní urážky nebo nadávky.

Tento koncept má jednu další nespornou výhodu: každý si za svoje komentáře nese zodpovědnost sám a není nutné pak řešit kdo komu nadával do vepřového dobytka před soudem.


Legi Intellexi Condemnavi