Cooliris – rychlá a pohodlná práce s obrázky na internetu

February 14, 2009

Častokrát hledám na internetu obrázky všemožných témat. Používám k tomuto účelu Google a jeho funkci pro vyhledávání obrázků. Pokud nastane situace (v podstatě vždy), kdy potřebuji listovat stránkami s obrázky, začíná mne práce obtěžovat. Ještěže je tady ale Cooliris!

Jedná se o malý prográmek, který setřídí vyhledané výsledky do krásné a přehledné galerie. Výhodou je, že program beží úžasně rychle, bez zasekávání a čekání na zpracování jeho GUI. To mě osobně neskutečně vyhovuje. Navíc Cooliris nenačítá zběsile všechny obrázky, ale pouze ty, “na které příjde řada”. Takže se není třeba obávat, že by zbytečně zatěžoval připojení.

Dá se vyhledávat samozřejmě i přímo v prostředí Cooliris, aby se člověk nezdržoval přepínáním do prohlížeče. Co víc, nemusí se jednat jen o obrázky – Cooliris umí i videa (třeba z YouTube) nebo zboží (např. z Amazonu). Pokud má uživatel zájem přejít na stránku, kde se obrázek, video nebo zboží nachází, může tak učinit přes ikonku.

Program je určený pro všechny majoritní prohlížeče – nechýbí tedy IE (na stránkách se píše o 6 a 7, ale nemám nejmenší problémy ani v IE8), Firefox (Win i Mac) a samozřejmě Safari (Mac). Cooliris lze ale spustit i samostatně, např. přes start menu.Hlavní výhodou tohoto programu je, že pokud často vyhledáváte obrázky nebo videa, nemusíte se zdržovat prodíráním galerií, protože máte vše ihned při ruce. Určitě doporučuji vyzkoušet každému!
cooliris ikonkacooliris prostředí 1cooliris prostředí 2cooliris prostředí 3.jpgcooliris prostředí 4cooliris prostředí 6cooliris výběrcooliris zpět do prostředí


1 Odpověď na “Cooliris – rychlá a pohodlná práce s obrázky na internetu”

  1. […] módu a jal se postupně vypínat všechny doplňky, až jsem se dostal k tomu kritickému: byl to Cooliris. Hlavní důvod pro to, že mě to nenapadlo dříve bylo to, že jsem ho měl už od dob IE7, ale […]

Legi Intellexi Condemnavi