Internet Explorer 9 – Něco málo z pod pokličky vývojářů

November 19, 2009

Internet Explorer 9 je chystaná nastávající iterace celosvětově nejpoužívanějšího prohlížeče od Microsoftu. Jaké bude tento prohlížeč mít schopnosti, naznačili dnes jeho vývojáři na konferenci PDC.

ie-girl[1]Nový Internet Explorer 9 bude využívat grafické karty pro vykreslování 2D objektů, jako textu nebo například pohybu obrázku na obrazovce. Tato technologie pracuje na bázi  Direct2D – 2D renderovacího engine založeného na DirectX, který je obsažen nativně ve Windows 7 a je dostupný i pro Windows Vista. Výhodou tohoto přístupu je nejen daleko plynuleší pohyb objektů na stránce, díky vyššímu dosaženému počtu snímků za sekundu (FPS), ale i menší procesorová zátěž. Pomocí Direct2D je rovněž možno využívat “mezipixelový prostor” a docílit perfektního vyhlazení textu i při diagonálních pozicích nebo při pohybu jako je např rotace nebo zvětšování.

Vývojáři IE9 slibují i lepší vykreslování takových věcí, jako např. zakulacených rohů a hlavně při jejich dynamických změnách, jako třeba změna jejich velikosti nebo jejich poloměru. Přizpůsobují se i zakulacené rohy s vlastnostmi dotted nebo dashed tak, že zakřivené jsou i prvky tvořící rámeček (více se dovíte v tomto 15ti minutovém videu).

Internet Explorer 9 bude mít nový JavaScriptový engine, který je nyní ve vývojové fázi a který dosahuje v Sun Spider testu kolem 900 ms (toto číslo se s největší pravděpodobností ještě sníží).

Posledním ale důležitým jsou lepší implementace CSS3 selektorů a HTML5.

Výčet novinkových prvků pro IE9 nyní končí, ale jedná se o velmi rané informace a spostupem času budeme svědky nových a přesnějších informací.

Pro více informací se můžete podívat na příspěvek o IE9 na IEblogu, podívat se na video o JavaScriptovém enginu nebo o standardech a interoperabilitě.


2 Odpovědí na “Internet Explorer 9 – Něco málo z pod pokličky vývojářů”

  1. […] generální manager Internet Explorer teamu, chystanou devátou verzi prohlížeče od Microsoftu. První informace o Internet Exploreru 9 jsou už nějakou chvilku známy, proto se představení neomezovalo jen na teoretický popis a […]

  2. sexy holka tu bych mrdal

Legi Intellexi Condemnavi