9 z 10ti pediatriček varuje: Internet Explorer poškozuje pokožku!

January 23, 2010

Chápu, že Internet Explorer má dlouhodobě špatnou pověst. Chápu, že se na něm 5 let nepracovalo a to zrovna v boomu internetu. Taky chápu, že prohlížeči, který přinesl zdarma internetovou zkušenost masám lidí po celém světě můžeme vytýkat donekonečna miliardu chyb a já nevím čeho všeho. Rozumím i potřebě lidí zkoušet něco nového, převratného a neokoukaného. Microsoft si to u lidí neudobřil ani tím, že se snažil (díky svému masovému rozšíření) utvořit svoje vlastní pravidla na internetu a maličko zapomenout na standardy. A dokonce je mi i jasné, že prohlížeč, který používá tolik lidí a korporací musí být velkým trnem v patě jiným lidem a korporacím.

Bezpečnost je pak kapitola sama o sobě. Co také čekat od prohlížeče, který zajišťuje tak rozšířenou základnu potencionálních obětí útoku… Snad ne, že bude naprosto bezchybný, jako snad jeho bezchybní konkurenti. To by totiž bylo zcela bláhové.

Upřímně řečeno: Internet Explorer urazil velký kus cesty, je to v současnosti jeden z nejbezpečnějších prohlížečů na trhu a ergonomií práce je pro mnoho lidí stále na špici. Proto mě nebaví, když internetem prokluzují titulky jako “Německo doporučuje nepoužívat Internet Explorer” nebo “Austrálie varuje před Internet Explorerem” atp. Microsoft dnes vypustil záplatu (s důležitostí “Důležité”), tak si prosím ten smrtonosný prohlížeč záplatujte, pokud už to za vás neudělal systém.

Komentáře si dovolím sem vypsat:

  • IE sux!
  • Micro$oft by se měl jít vycpat
  • Firefox, Opera, Safari, 4EVER!
  • IE neumí Acid n, HTML 5, rychý JavaScript, CSS 3, SVG

a diskusi uzavřít.


Comments are closed.