Problém s častými pády IE8 pod Windows 7

January 3, 2010

Byl jsem docela dlouhou dobu zoufalý z toho, že mi častokrát padal Internet Explorer 8. Vždy se při prohlížení stránek zasekl a aby jej bylo možné dál používat, tak jsem musel ve správci úloh ukončit ten proces iexplore.exe, který využíval nejvíce paměti a pak se stránka obnovila a vše bylo zase v pořádku. Po hlubším průzkumu situace jsem došel k překvapivým výsledkům…

Ze začátku, po instalaci Windows 7, jsem neměl jediný problém. Vše perfektně běželo a nebylo jediného problému. Pak jsem nainstaloval obligátní věci, jako Flash Player, Silverlight a pár dalších věcí. Od určité chvíle mi pak začal prohlížeč velice často padat a Centrum Akcí mi hlásilo chyby s Flash Playerem. Flash player jsem tedy bez výsledku nejdříve updatoval, poté jsem jej reinstaloval, poté deinstaloval a reinstaloval a poté naprosto vypnul v doplňcích.

Vždy, když jsem ale šel třeba na Facebook, zaznamenával jsem problémy a pohlížeč měl problém i s vypnutým Shockwave doplňkem. Teprve nedávno jsem se dostal k tomu, abych spustil IE8 v módu bez doplňků a otestoval, jestli je to chyba prohlížeče nebo nějakého z instalovaných doplňků. IE8 běžel perfektně, byl rychlý a nezaznamenal jsem jediný problém.

Zapnul jsem jej tedy zpět v normálním módu a jal se postupně vypínat všechny doplňky, až jsem se dostal k tomu kritickému: byl to Cooliris. Hlavní důvod pro to, že mě to nenapadlo dříve bylo to, že jsem ho měl už od dob IE7, ale tehdy to byl standalone program a až do poslední chvíle s Windows XP a IE8 běželo vše naprosto bez problémů (o pádech záložek nebyla ani řeč). Po instalaci Windows 7 jsem stáhl jeho nejnovější verzi, která se ale instalovala jako doplněk a pravděpodobně kolidovala s buď s Flash playerem nebo s více věcmi najednou.

Po deinstalaci jsem testoval prohlížeč jak na pády, tak na anomální nárůsty procesů iexplore.exe v paměti a nic z toho se nedělo, takže jsem problém častých pádů vyřešil. Bohužel musel Cooliris pryč, ale upřímně řečeno, stejně jsem ho měl raději jako standalone a v podobě doplňku jsem ho v podstatě zcela přestal používat…


Legi Intellexi Condemnavi